Välkommen till Lidingö Järn & Färghandel AB

Fåglarna kvittrar och dagarna blir längre. Visst börjar det klia lite i fingrarna? Det är tid för förnyelse. Det är nu planerna ska sättas i verket. Har du tänkt dig ett projekt som ska räcka sommaren lång? Eller nöjer du dig med något mindre tidskrävande? Förutom ett brett sortiment av bra produkter, erbjuder vi också kunskap, service och goda råd. Alldeles gratis. Så välkommen in till oss på Lidingö Järn & Färghandel AB.

Öppettider
  • Måndag 08:00–18:00
  • Tisdag 08:00–18:00
  • Onsdag 08:00–18:00
  • Torsdag 08:00–18:00
  • Fredag 08:00–18:00
  • Lördag 09:00–14:00
  • Söndag 10:00–14:00
Besöksadress

Stockholmsvägen 72

18142 Lidingö

Hitta hit


08-765 00 98

info@lidingojarn.se
Kontakta oss

Tomas Caris
Ägare/Kontor

08-684 488 22
tomas@lidingojarn.se

Andreas Georgson
Ägare/Butik

08-684 488 19
andreas@lidingojarn.se

Ola Sundin
Butik/Service

08-684 488 24
ola@lidingojarn.se

Rinke Johansson
Butik

08-684 488 20
rinke@lidingojarn.se

Johan Blüme
Färg

08-684 488 26
johan@lidingojarn.se

Anneli Georgson
Färg

08-684 488 25
anneli@lidingojarn.se

Jonas Georgson
Ägare/VD

08-684 488 21
jonas@lidingojarn.se

Kalle Kvant
Butik

08-684 488 23
kalle@lidingojarn.se

BOLIST-katalogen

Här finner du katalogen i digital form.

Butikens outlet

Välkommen till BOLIST Outlet, här kan du boka produkter från din lokala BOLIST-butik. Efter du bokat en produkt åker du bara till butiken, betalar och hämtar din produkt.

Tyvärr finns det inga outletprodukter just nu.

Hitta hit

Vägbeskrivning

Besöksadress

Stockholmsvägen 72

18142 Lidingö


08-765 00 98

info@lidingojarn.se
Öppettider

  • Måndag 08:00–18:00
  • Tisdag 08:00–18:00
  • Onsdag 08:00–18:00
  • Torsdag 08:00–18:00
  • Fredag 08:00–18:00


  • Lördag 09:00–14:00
  • Söndag 10:00–14:00